Divadlo

Dne 4. 10. 2022 do naší MŠ dorazilo divadlo U Dvou Sluncí s pohádkou O Lese. Děti se formou hry seznámily s obyvateli lesa a jak se v lese máme chovat. Pohádka se všem líbila.

Výlet na křižánky

Ve čtvrtek 6. 10. jsme využili pěkného podzimního počasí a vydali se autobusem na menší výlet do Křižánek, kde jsme si hráli a učili se přímo v přírodě. Prošli jsme se álejí, hádali jsme názvy stromů, jejich plody a seznámili jsme se s výtvarnou technikou frotáž. Z výletu jsme přijeli unavení, ale spokojeni.

Daňci a jeleni

Ve středu 12.10. jsme se se školkou vydali na pěší výlet do Chlumětína. První zastávkou byla obora s jeleny a daňky. Pan Kyncl nám pověděl zajímavosti o životě jelenů, mohli jsme si zkusit i krmení zvěře. Poté jsme pokračovali do Chlumětína, kde jsme si odpočinuli na místním hřišti.

Soutěžíme

Soutěžíme v jazycích s WocaBee

Naše škola se ve druhé polovině října zapojila do čtvrtého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát.
Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee.

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem.
V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kriteriem je počet bodů získaných procvičováním slovíček.
Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se také naučí.
Každá třída soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují opravdu všichni.

Žáci aktuálně soutěží v okresním kole šampionátu, ve kterém mohou získat zajímavé ceny a pro naši školu až 2 x 60 000 Kč na modernizaci.
Všechny informace o soutěži včetně průběžných výsledků najdete na
www.wocabee.app/soutez

Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.
Jsme velmi rádi, že i na naší škole učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který přináší žákům skutečné výsledky!
Držíme jim v soutěži palce!

Autorské čtení

Dnes se na naší škole konalo autorské čtení s paní Terezií Schlikovou. Autorka knížky Nebeské pohádky nás seznámila s tím,

jak se píše a vyrábí kniha. Z výše uvedené knížky jsme si společně přečetli dvě pohádky a zamysleli se nad ponaučením,

které z příběhu vyplynulo. Paní Terezii Schlikové děkujeme za příjemně strávený čas.