Autorské čtení

Dnes 13. září 2021 se na naší škole konalo autorské čtení s panem Josefem Benešem. Autor knížky „Meďan a Koumen na planetě pupkáčů“ nás s knížkou seznámil, přečetl nám ukázku a odpověděl na otázky žáků. Kdo chtěl mohl si knížku zakoupit.

Pokud by byl ještě zájem můžeme knížky ještě objednat.

Více o knížce najdete na www.fotrovak.cz

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního roku proběhne 1.9.2021 v 8:00 hodin.

1.ročník – slavnostní zahájení s rodiči v učebně 1. třídy

2. – 5. ročník si vezme přezůvky a aktovku

Hygienická pravidla:

testování žáků 2.- 5. ročníku proběhne 1., 6. a 9. září

testování 1. ročníku proběhne 2., 6. a 9. září

žáci i rodiče si při vstupu do školy dezinfikují ruce

ochrana úst a nosu se používá ve všech společných prostorech

bližší informace budou žákům sděleny třídním učitelem

v případě dotazů můžete volat na telefon:

777839172

Školní oběd


Dnes jsme se  rozloučili s dětmi ze školy a školky Burgrem z mletého hovězího masa a domácími bulkami sypanými sezamem,  s jogurtovým dipem a zeleninovou oblohou. Největší odměnou pro nás byly prázdné talíře.

Dětem přejeme krásné prázdniny plné sluníčka, pohody a radosti.

 

Kolektiv školní kuchyně

Soutěž

Soutěž Obrázky ptáčků od MAS Hlinecko.

Oznamujeme všem, že v soutěži ke Dni země jsme se umístili na krásném 3.místě! Děti dostaly  plno dárečků.

Děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali.

Den dětí

V úterý 1. června nám počasí konečně přálo a my jsme mohli Den dětí oslavit pohybem na fotbalovém hřišti. Žáci 4. a 5. ročníku pro své mladší kamarády připravili zábavné aktivity a soutěže, mezi kterými nechybělo střílení míče do brány, střelba do plechovek, házení míčků do kruhu apod. Nechyběly ani úkoly, které potrápily naše “mozkové závity“ ve formě hlavolamů, poznávání kvetoucích rostlin a zvířat žijících v naší volné přírodě.  Po splnění všech úkolů na všechny zúčastněné čekala sladká odměna. Žákům 4. a 5. třídy moc děkujeme.

Jaro

Jaro se objevilo nejen v přírodě, ale i v mateřské škole. Děti se zúčastnily soutěže ke Dni Země na téma Ptačí budky. Vyráběly různé druhy ptáčků, ptačí budku. Na pomoc jsme vyzvaly i děti, které do školky zatím nemohou. Rády se zapojily, jsou to velké šikulky. Hotovou koláž jsme nafotili a odeslali do soutěže. Také jsme od MAS Hlinecko obdrželi krásnou ptačí budku. Tu nám tatínkové přidělali na strom na školní zahradě. Moc díky.  Teď můžeme s dětmi ptáčky pozorovat při hnízdění a krmení ptáčat. Přejeme krásné jaro a brzké shledání.