Divadlo

Dne 4. 10. 2022 do naší MŠ dorazilo divadlo U Dvou Sluncí s pohádkou O Lese. Děti se formou hry seznámily s obyvateli lesa a jak se v lese máme chovat. Pohádka se všem líbila.

Výlet na křižánky

Ve čtvrtek 6. 10. jsme využili pěkného podzimního počasí a vydali se autobusem na menší výlet do Křižánek, kde jsme si hráli a učili se přímo v přírodě. Prošli jsme se álejí, hádali jsme názvy stromů, jejich plody a seznámili jsme se s výtvarnou technikou frotáž. Z výletu jsme přijeli unavení, ale spokojeni.

Daňci a jeleni

Ve středu 12.10. jsme se se školkou vydali na pěší výlet do Chlumětína. První zastávkou byla obora s jeleny a daňky. Pan Kyncl nám pověděl zajímavosti o životě jelenů, mohli jsme si zkusit i krmení zvěře. Poté jsme pokračovali do Chlumětína, kde jsme si odpočinuli na místním hřišti.

Plavecká soutěž

  1. ročník této soutěže proběhne ve středu 5. říjnav Krytém bazénu v Chrudimi od 8:00do 20:00 hodin. Vstup do bazénu je zdarma, pokud v rámci akce uplavete 100 m jakýmkoliv způsobem. Soutěž je pro všechny věkové kategorie. Měření času zajišťují trenéři Plavecké školy a Plaveckého klubu Chrudim. S sebou je potřeba si vzít plavecké a hygienické potřeby a 100 Kč na zálohu čipu ke skříňce.

 

Běh pro Káju

Běžíme PRO…..tak se jmenovala série charitativních běhů. Tato akce se konala už třetím rokem a letos se běhalo pro 12ti letou Káju . Proběhly celkem 4 závody – v Hlinsku , ve Rváčově , na Veselém Kopci a poslední v Holetíně.  Této akce se zúčastnili někteří  zaměstnanci a děti  naší školky a školy a lidé z obce i široké veřejnosti.  A někteří z nich byli velice úspěšní . Všichni mají náš obdiv . Všem patří veliké poděkování.  Děkujeme všem za podporu a pomoc obzvláště v této době .

 

…….. rodina Dyrynkova