Výlet do Nasavrk

Dne 28.6.2022 jsme navštívili Zemi Keltů, která se nachází v Nasavrkách. Zjistili jsme mnoho informací o životě Keltů. Naučili jsme se péct jejich placky, rozdělat oheň, střílet z luku,… Celý výlet se velmi vydařil.

Výlet do Prahy

Dne 16.6. 2022 jsme se čtvrťáky a páťáky vyrazili na výlet do Prahy. Cesta autobusem a vlakem byla zážitkem (obzvlášť při dobíhání vlaku nebo při hledání vhodného místa k sezení). V Praze jsme navštívili Českou národní banku, kde na nás čekala neuvěřitelná interaktivní prohlídka. Stihli jsme oběd na Václavském náměstí a fotku se svatým Václavem. V Papilonii kolem nás lítali motýli různých velikostí. Ve tři hodiny jsme měli možnost shlédnout Staroměstský orloj a nakoupit nějaké suvenýry. Počasí bylo nádherné a všichni jsme si výlet užili.

Časopis Svratoušáček

Žáci 2. a 3. třídy naší školy se zúčastnili soutěže, která byla vyhlášena v říjnovém čísle časopisu
Mateřídouška. Úkolem bylo vytvořit vlastní časopis. Po dvou měsících společné práce vznikl časopis
Svratoušáček, který se umístil na 11. místě. Druháci a třeťáci vyhráli roční předplatné
Mateřídoušky. Srdečně jim gratulujeme k výhře!

Beseda o včelách

31.5.2022 nás navštívila paní Drahošová. Seznámila nás s životem včel. Mohli jsme si odvíčkovat plástev a ochutnat med i s voskem.

Beseda se nám moc líbila a moc paní Drahošové děkujeme.

Program primární prevence

  1. 5. nás navštívili lektoři z Oblastní charity Žďár nad Sázavou, kteří nás provedli programem primární prevence V čem jsme stejní a v čem jiní.

Setkání bylo zaměřeno na prohloubení tolerance a empatie mezi žáky.

Během programu jsme si zahráli zajímavé hry, při skupinové práci jsme vybarvovali „nejlepšího indiána“, navrhovali vlastní štíty,

a v neposlední řadě jsme se zamysleli nad tím, co máme společného a co nás spojuje. Těšíme se na příští návštěvu.

 

Odznak všestrannosti

Dne 28.4. 2022 se naši žáci zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti. Svou sílu, obratnost a vytrvalost si ověřili v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, kliky, skok přes švihadlo, běh na 1000m).

Svým výkonem žáci naši školu skvěle reprezentovali.

Gratulujeme Haně Havlíčkové za krásné 3. místo.