Soutěžíme

Soutěžíme v jazycích s WocaBee

Naše škola se ve druhé polovině října zapojila do čtvrtého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát.
Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee.

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem.
V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kriteriem je počet bodů získaných procvičováním slovíček.
Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se také naučí.
Každá třída soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují opravdu všichni.

Žáci aktuálně soutěží v okresním kole šampionátu, ve kterém mohou získat zajímavé ceny a pro naši školu až 2 x 60 000 Kč na modernizaci.
Všechny informace o soutěži včetně průběžných výsledků najdete na 
www.wocabee.app/soutez

Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.
Jsme velmi rádi, že i na naší škole učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který přináší žákům skutečné výsledky!
Držíme jim v soutěži palce!

Autorské čtení

Dnes se na naší škole konalo autorské čtení s paní Terezií Schlikovou. Autorka knížky Nebeské pohádky nás seznámila s tím,

jak se píše a vyrábí kniha. Z výše uvedené knížky jsme si společně přečetli dvě pohádky a zamysleli se nad ponaučením,

které z příběhu vyplynulo. Paní Terezii Schlikové děkujeme za příjemně strávený čas.

Primární prevence

V pondělí 3. října nás opět navštívili lektoři Centra primární prevence ze Žďáru nad Sázavou. Tentokrát nás provedli programem s názvem Já a třída. Uvědomili jsme si, že ne každý s každým musí být zrovna kamarád, ale jde o to se vzájemně respektovat. Plnili jsme zajímavé úkoly, dozvěděli jsme se o sobě navzájem něco nového a jak spolu lépe komunikovat. Určitě se budeme těšit na příští návštěvu.

Plavecká soutěž

  1. ročník této soutěže proběhne ve středu 5. říjnav Krytém bazénu v Chrudimi od 8:00do 20:00 hodin. Vstup do bazénu je zdarma, pokud v rámci akce uplavete 100 m jakýmkoliv způsobem. Soutěž je pro všechny věkové kategorie. Měření času zajišťují trenéři Plavecké školy a Plaveckého klubu Chrudim. S sebou je potřeba si vzít plavecké a hygienické potřeby a 100 Kč na zálohu čipu ke skříňce.

 

Běh pro Káju

Běžíme PRO…..tak se jmenovala série charitativních běhů. Tato akce se konala už třetím rokem a letos se běhalo pro 12ti letou Káju . Proběhly celkem 4 závody – v Hlinsku , ve Rváčově , na Veselém Kopci a poslední v Holetíně.  Této akce se zúčastnili někteří  zaměstnanci a děti  naší školky a školy a lidé z obce i široké veřejnosti.  A někteří z nich byli velice úspěšní . Všichni mají náš obdiv . Všem patří veliké poděkování.  Děkujeme všem za podporu a pomoc obzvláště v této době .

 

…….. rodina Dyrynkova

Country

Středu 14. září jsme strávili v Základní škole Svratka, kde jsme se dozvěděli několik informací o country. Tancovali jsme ve dvojicích a celé dopoledne jsme si užili.