Milá MŠ Svratouch.

Děkujeme za dnešní milé zahradničení, velký dík patří MAS Hlinecko!

V úvodu jsme se s dětmi představili a pověděli si, jak (a proč) během dopoledne společně osázíme vyvýšené truhlíky. Jeden s květinami, jeden s bylinami.

Nachystali jsme plochu, umístili truhlíky a postupně vrstvili drenáž, kompost a substrát. Následovala pauza, při které jsme se jako semínko schovali v půdě, začali vystrkovat klíček, stonek, listy a květ, ze kterého vznikly plody, ve kterých jsou semínka. A koloběh může pokračovat.

Zasázeli jsme rostlinky a květiny, společně osázené truhlíky zavlažili a výsledek práce si prohlédli.

V poslední části si mladší děti hráli, s předškoláky jsme nakreslili kořínky, stonek, listy, květ, plody a semínka a znovu si zopakovali celý koloběh u květin i bylin.

Zcela nakonec jsme odhadovali, jaký asi tak bude rozdíl mezi rostlinou a zvířetem. A šlo nám to skvěle!

Vybrané květiny a byliny jsou převážně suchomilné, slunné místo na zahradě MŠ je pro ně ideální.

Děkujeme,

Barbora Krištofová