Atletický čtyřboj

Dne 24.6. 2019 se naše škola zúčastnila Atletického Čtyřboje ve Svratce. Soutěžili jsme v různých disciplínách např.: sprint, hod kriketovým míčkem, skok do dálky a nakonec závěrečná štafeta. Ve štafetě naše holky doběhli 1. , naši chlapci 2. Celkem jsme vybojovali  krásné 1. místo a získali  Svrateckým putovním pohár. A nakonec sladká odměna.

Beseda s paní Šillerovou

Beseda s paní Šillerovou

23.5 k nám přišla paní Šillerová, která je zdravotní sestra. Vyprávěla nám o první pomoci. Prvně se nás ptala jestli známe telefonní čísla policie,hasičů a záchranné služby. Naštěstí jsme to věděli. Pak nám ukazovala na počítači např. první, druhý a třetí stupeň popálenin a omrzlin . Různě se nás ptala na otázky,potom jsme šli na zem a zkoušeli první pomoc. Na figuríně dýchání z úst do úst, masáž srdce. Dá se říct, že jsme to všecko zvládli. Nakonec odpovídala na naše otázky, Kamča a Denča paní Šillerové poděkovaly a řekly, že může přijít zase.

Káťa Kořínková

Výlet MŠ

Výlet do Licibořic

Ve čtvrtek 6.6. jsme jeli na výlet do Licibořic, navštívili jsme Babiččin dvoreček a Dědečkovu obůrku. Na výletě se děti dozvěděly, jaký užitek nám zvířata přinášejí a chvíli se z nich stali velcí hospodáři.

Školení školní jídelny

V úterý 4. 6. se naše paní kuchařky zúčastnily školení pořádané Asociací kuchařů a cukrářů ČR v Jihlavě. Tématem byly Oblíbené pokrmy o 30 % zdravěji, v hlavní roli protein neboli bílkovina. Některé pokrmy byly přímo naživo připraveny a my je mohly ochutnat. Např. kung-pao s divokou rýží, čevabčiči se šťouchanými bramborami a quionoou, boloňské špagety, zeleninové hranolky s hamburgerem a čočkovou omáčkou, tortilla a pohankové špecle s dušenými jablky. Všechny pokrmy byly výborné a my se zase trošku poučily, jak našim dětem připravit jídlo, na které jsou zvyklé, ale ve zdravější verzi.

Den Dětí

v pátek 31.5. 2019 proběhl za krásného počasí Den Dětí. Žáci 4. a 5. třídy, si pro své mladší kamarády ze školy i školky, připravili mnoho hezkých úkolů.

Za odměnu jsme si pochutnali na dobré zmrzlině.