Návštěva meteorologické stanice

Ve čtvrtek 10. října jsme celá škola vyrazili na meteorologickou stanici. Šli jsme a jedno krásné a hloupé kotě šlo s námi, ale málem ho srazilo auto. Když jsme přišli, tak nás uvítal krásný pejsek jménem Jessie, a pak nás uvítal pan Sádovský a ukázal nám vybavení venku. Třeba automatický fotoaparát na padající hvězdy nebo měření kolik je v našem okolí prachu a dokonce i pole na brambory a plevel, ale to není důležité. Potom nás vzal pan Sádovský dovnitř do své kanceláře, kde byl počítač, fotky, tiskárna skříň atd… Ukázal nám kolik je stupňů, jak rychle fouká vítr a i fotky padajících hvězd. Řekl nám, že největší teplo bylo 33 stupňů celsia a nejvíce sněhu napadalo 1, 5, m největší zima byla mínus 30 stupňů celsia. Co mě zaujalo, byl papírek na slunce a to slunce to vypálilo. Bylo to opravdu super a líbilo se mi to.                                                                                Kateřina Kořínková