27. října se naše škola (2.-5.ročník) proměnila v malé království, kde vládl svatý Václav. V rámci projektového dne věnovaného tomuto významnému českému knížeti a patronu země si žáci připravili řadu zajímavých aktivit.

Každý žák si mohl vyrobit svou vlastní korunu, která se stala jeho symbolem královské důstojnosti. Celý den pak žáci hrdě nosili své výtvory a cítili se jako praví králové a královny. Žáci, kteří se zhostili úkolu výroby koruny, byli za svou snahu odměněni. Kromě ručních prací se žáci také seznámili s životem a odkazem svatého Václava. Zjistili, proč je tento kníže tak důležitou postavou našich dějin a co znamenal pro český národ.

Projektový den věnovaný svatému Václavovi byl pro všechny zúčastněné velkým zážitkem. Žáci si nejen rozšířili své znalosti o české historii, ale také si vyzkoušeli nové dovednosti a užili si spoustu zábavy.